El Favor (Przysługa)

Produkcja Argentyna 2004

gatunek: komedia

Reżyseria: Pablo Sofovich

W głównych rolach :

Javier Lombardo: Felipe
Victoria Onetto: Roberta
Bernarda Pagés: Mora
Mariana Briski: Faustina
Luis Margani: Caligari

Zwariowana komedia argentyńska- produkcja mówi sama za siebie, przypomina swoją konstrukcją oraz pomysłami, układem dialogów tasiemcowe seriale peruwiańskie. Nic dziwnego więc, że w jednej z roli głównych występuje znana Polakom z serialu „Zbuntowany Anioł” Victoria Onetto.

Roberta i Mora mieszkają ze sobą pod jednym dachem. Kochają się i planują powiększyć rodzinę o dziecko. Kiedy okazuje się, że Roberta ma dni płodne, akurat w tym dniu do domu kobiet zawitać ma niewidziany od bardzo dawna brat Mory, Felipe.
Dziewczyny żyją w kamienicy, gdzie, sąsiedzi obserwują zza firanek życie innych, a kilku wyrostków przesiaduje godzinami na dachu podglądając życie intrygujących sąsiadek.
Felipe pojawia się wieczorem. W domu siostry czeka na niego uczta pełna afrodyzjaków, alkoholu….Wszystko skonstruowane tak, żeby brat w końcu miał ochotę na ponętną Robertę i stał się dawcą spermy. Felipe jednak to nieudacznik życiowy, czego się nie dotknie to zepsuje, a w domu siostry umówił się nieoczekiwanie ze swoją narzeczoną, którą poznał na internetowym chat-ie oraz z przyszłym wspólnikiem Caligarim. Felipe bowiem zawodowo trudni się zapładnianiem indyków… Jako fachowiec w dziedzinie tworzenia nowego życia mógłby być niezwykle pomocny siostrze i jej dziewczynie. Obcy ludzie w domu komplikują jednak misternie ułożony plan, a Felipe nie wydaje się być pozytywnie nastawiony do pomysłu Mory, zwłaszcza, że narzeczona to bardzo pobożna katoliczka… Sytuacje jednak czasem stwarza samo życie, a niektórzy bohaterowie miewają szokujące pomysły..
A może w przypływie desperacji i korzystając z okazji, można by na reproduktora wykorzystać podstarzałego pana Caligari?

Ocena filmu:

Tematyka branżowa :

// preview//

Text by Peztka