The Four-Faced Liar

Produkcja: USA 2010

gatunek: dramat, komedia, romans

Reżyseria: Jacob Chase


W głównych rolach :

Marja Lewis Ryan: Bridget
Emily Peck: Molly
Todd Kubrak: Trip
Daniel Carlisle: Greg
Liz Osborn: Chloe
Lisa Bierman: Amy
Natasha David: Jenna
DyAnne DiSalvo: Woman in the Alley
Jessie Paddock: Tracy
Lindsay Tanner: Background
Tadia K. Taylor: Dorothy

Film zdobył nominację do nagrody Slamdamce 2010 dla reżysera.

Molly i Greg od dłuższego już czasu są parą. Właśnie przeprowadzili się do Nowego Jorku gdzie rozpoczęli nowe życie. Z pozoru wydają się być doskonałą parą.

Bridget i Trip to starzy znajomi. Wspólnie wynajmują mieszkanie. Poza tym nic ich nie łączy, bowiem Bridget jest lesbijką. Dziewczyna lekko traktuje życie, nie wiąże się z nikim na dłużej, gdyż nie leży to w jej naturze. Jej dewizą zdaje się być hasło, że jedna kobiet może być tylko na jedną noc. Po spędzonej nocy jej kochanki opuszczają mieszkanie, a Bridge zapomina o nich na zawsze. Nie zapamiętuje ich imion, pamięta tylko to, z którą w jaki dzień spała. Są dla niej jak zdobycze, którym można jedynie przypisać dzień tygodnia.

Trip i Chloe tworzą parę. Chłopak nie traktuje jednak poważnie swojego związku. Pozwala sobie na flirtowanie z innymi dziewczynami tłumacząc sobie, że przecież Chloe go kocha więc i tak mu wybaczy. Nie ma więc po co się wysilać. Wszystko i tak przyjdzie mu przecież łatwo.

Wszyscy bohaterowie poznają się pewnego dnia w barze Four Faced Lair. Popijając piwo spędzają miły wieczór grając w grę „Never Have I Ever” (Gra ta jest dobrze znana z serialu The L Word i Loving Annabelle. Rozpoczyna się słowami: Nigdy nie byłam/ robiłam itp… Osoba, która była/ robiła itp. może się napić alkoholu). Molly podczas swojej kolejki mówi, że nigdy nie całowała się z dziewczyną. Ku jej zdziwieniu każda z osób siedzących przy stoliku poza nią wypija łyk piwa. Udany wieczór staje się początkiem przyjaźni między nowopoznanymi osobami. Zwłaszcza Molly i Bridget od tego momentu zaczynają spędzać w swoim towarzystwie coraz więcej czasu. Molly coraz częściej zastanawia się nad swoim związkiem i nad tym, czy tak naprawdę jest w nim szczęśliwa. Zaczyna w swoim chłopaku widzieć coraz więcej wad. Przeszkadza jej spokojny charakter Grega oraz jego tradycyjne podejście do wielu kwestii. Molly chce czegoś więcej w życiu, nuty szaleństwa i seksu, który nie zawsze wyglądałby tak samo. Z Gregiem może się kochać jedynie w łóżku przy zgaszonym świetle. Kobieta coraz bardziej pragnie by ktoś pod wpływem chwili, emocji i namiętności porwał ją w przypływanie uczuć. Pewnego wieczoru postanawia urzeczywistnić swoje pragnienia z Bridget…

Film jest lekki, nieskomplikowany i przewidywalny. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć ambitne kino, nie znajdzie tu nic ciekawego dla siebie.Ocena filmu:


Tematyka branżowa :
Text by: Peztka